ETAPE
 
 

Liga 3 - Meciurile Etapei 20

Mar 29, 2019 15:00 SC Fotbal Club FCSB SA 2 0 - 0 CS Tunari Info
Mar 30, 2019 15:00 ACSM Olteniţa CSO Bragadiru Info
Mar 30, 2019 15:00 CS Medgidia 1 - 0 CS Afumaţi Info
Mar 30, 2019 15:00 CS Făurei 2 - 0 AS FC Agricola Borcea Info
Mar 30, 2019 15:00 ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 0 - 3 AFC Unirea 04 Slobozia Info
Mar 30, 2019 15:00 SC Popeşti-Leordeni 1 - 2 ACS Înainte Modelu Info
Mar 30, 2019 15:00 AFC Progresul 1944 Spartac 3 - 1 CSA Axiopolis Sport Cernavodă Info
Mar 31, 2019 11:00 ACS Sportul Chiscani 1 - 2 Fotbal Club Rapid Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CSO Bragadiru a fost sancţionată cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF Ilfov prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 03.10.2018
** ACS FC Delta Dobrogea a fost sancţionată cu scăderea a 80 de puncte prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 19.12.2018, 9.01.2019, 16.01.2019, 23.01.2019, 30.01.2019, 6.02.2019, 13.02.2019, 27.02.2019 şi 20.03.2019
*** Ca urmare a retragerii din competiţie, ACS FC Delta Dobrogea Tulcea a fost sancţionată cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF Tulcea prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 06.03.2019
**** Ca urmare a neachitării datoriilor către foştii jucători, ACS FC Delta Dobrogea a fost sancţionată cu excluderea din toate competiţiile organizate sub egida FRF prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 06.03.2019, 13.03.2019, 20.03.2019 şi 03.04.2019
Clasament Etapa 20

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 20

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Fotbal Club Rapid 19 16 2 1 52-13 39 50
2. AFC Unirea 04 Slobozia 19 14 1 4 46-19 27 43
3. CS Afumaţi 19 13 3 3 49-16 33 42
4. AFC Progresul 1944 Spartac 19 12 2 5 41-22 19 38
5. SC Popeşti-Leordeni 19 10 2 7 34-25 9 32
6. CS Tunari 19 7 7 5 42-21 21 28
7. ACS Înainte Modelu 19 8 3 8 26-31 -5 27
8. CS Făurei 18 6 4 8 20-33 -13 22
9. AS FC Agricola Borcea 19 7 1 11 30-56 -26 22
10. SC Fotbal Club FCSB SA 2 18 6 2 10 33-38 -5 20
11. ACS Sportul Chiscani 18 5 4 9 35-35 0 19
12. CS Medgidia 18 5 4 9 20-36 -16 19
13. CSA Axiopolis Sport Cernavodă 19 3 8 8 18-35 -17 17
14. ACSM Olteniţa 18 4 5 9 18-35 -17 17
15. ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 19 0 0 19 4-53 -49 -80
Soluţie implementată de Tremend