ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 30

Apr 20, 2018 17:00 AFC Ripensia Timișoara   -   AFC Hermannstadt Info
Apr 20, 2018 17:00 ACS Dacia Unirea Brăila   -   ACS FC Academica Clinceni Info
Apr 21, 2018 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş CS Mioveni Info
Apr 21, 2018 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu   -   AFC UTA Arad Info
Apr 21, 2018 11:00 CS Luceafărul Oradea   -   CS Baloteşti Info
Apr 21, 2018 11:00 ACS Foresta Suceava   -   CS Afumaţi Info
Apr 21, 2018 11:00 CS Ştiinţa Miroslava   -   AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Apr 21, 2018 11:00 ACS ASU Politehnica Timișoara CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Apr 21, 2018 12:00 Fotbal Club Argeş   -   FC Metaloglobus Bucureşti Info
Apr 22, 2018 15:00 CS Sportul Snagov SA   -   AFC Chindia Târgovişte Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 66 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018 şi 11.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 30

Clasament Etapa 30

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 29 22 5 2 59-19 40 71
2. AFC Hermannstadt 29 20 8 1 49-11 38 68
3. AFC Chindia Târgovişte 29 17 7 5 59-22 37 58
4. Fotbal Club Argeş 29 15 7 7 45-27 18 52
5. ACS FC Academica Clinceni 29 14 8 7 49-37 12 50
6. CS Afumaţi 29 14 7 8 38-24 14 49
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 29 13 5 11 41-34 7 44
8. CS Sportul Snagov SA 29 11 7 11 32-27 5 40
9. CS Mioveni 29 10 8 11 41-37 4 38
10. AFC Ripensia Timișoara 29 9 9 11 57-44 13 36
11. AFC UTA Arad 29 8 10 11 38-40 -2 34
12. CS Luceafărul Oradea 29 9 7 13 43-49 -6 34
13. CS Baloteşti 29 9 7 13 39-54 -15 34
14. FC Metaloglobus Bucureşti 29 9 6 14 28-39 -11 33
15. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 29 9 4 16 38-61 -23 31
16. ACS Dacia Unirea Brăila 29 7 7 15 53-56 -3 28
17. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 29 6 10 13 36-48 -12 28
18. CS Ştiinţa Miroslava 29 7 7 15 32-56 -24 28
19. ACS Foresta Suceava 29 8 3 18 25-73 -48 27
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 29 6 2 21 19-63 -44 -46
Soluţie implementată de Tremend