ETAPE
 
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 17

Nov 11, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 0 - 1 ACS Foresta Suceava Info
Nov 11, 2017 11:00 CS Baloteşti 2 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Nov 11, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 1 AFC Ripensia Timișoara Info
Nov 11, 2017 11:00 AFC UTA Arad 1 - 2 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Nov 11, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 3 - 2 ACS Dacia Unirea Brăila Info
Nov 11, 2017 11:00 CS Afumaţi 0 - 0 AFC Chindia Târgovişte Info
Nov 11, 2017 13:00 CS Mioveni 2 - 2 CS Sportul Snagov SA Info
Nov 12, 2017 12:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 2 - 1 Fotbal Club Argeş Info
Nov 12, 2017 14:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 2 - 0 CS Luceafărul Oradea Info
Nov 12, 2017 14:00 AFC Hermannstadt 2 - 0 ACS FC Academica Clinceni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 17

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 17

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 17 12 4 1 29-9 20 40
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 17 12 3 2 33-13 20 39
3. AFC Chindia Târgovişte 17 10 5 2 37-7 30 35
4. ACS FC Academica Clinceni 17 8 5 4 25-21 4 29
5. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 17 8 4 5 34-27 7 28
6. CS Afumaţi 17 8 4 5 18-13 5 28
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 17 8 3 6 22-20 2 24
8. CS Mioveni 17 6 5 6 25-24 1 23
9. CS Sportul Snagov SA 17 6 5 6 14-13 1 23
10. Fotbal Club Argeş 17 5 7 5 18-14 4 22
11. AFC Ripensia Timișoara 17 5 6 6 36-21 15 21
12. FC Metaloglobus Bucureşti 17 5 4 8 17-23 -6 19
13. AFC UTA Arad 17 4 6 7 20-21 -1 18
14. ACS Dacia Unirea Brăila 17 4 5 8 37-35 2 17
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 17 3 8 6 22-24 -2 17
16. CS Baloteşti 17 4 5 8 21-31 -10 17
17. CS Luceafărul Oradea 17 4 4 9 23-30 -7 16
18. ACS Foresta Suceava 17 4 2 11 12-57 -45 14
19. CS Ştiinţa Miroslava 17 3 3 11 15-44 -29 12
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 17 6 2 9 17-28 -11 -50
Soluţie implementată de Tremend