ETAPE
 
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 16

Nov 8, 2017 14:00 CS Sportul Snagov SA 1 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Nov 8, 2017 14:00 ACS Foresta Suceava 2 - 2 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Nov 8, 2017 14:00 CS Luceafărul Oradea 3 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Nov 8, 2017 14:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 4 - 2 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Nov 8, 2017 14:00 ACS Dacia Unirea Brăila 1 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Nov 8, 2017 14:00 Fotbal Club Argeş 2 - 1 CS Afumaţi Info
Nov 8, 2017 14:00 AFC Chindia Târgovişte 4 - 1 CS Baloteşti Info
Nov 8, 2017 14:00 FC Metaloglobus Bucureşti 0 - 3 AFC Hermannstadt Info
Nov 8, 2017 14:00 ACS FC Academica Clinceni 3 - 1 CS Mioveni Info
Nov 8, 2017 19:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 1 AFC UTA Arad Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 16

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 16

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 16 11 4 1 27-9 18 37
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 16 11 3 2 31-12 19 36
3. AFC Chindia Târgovişte 16 10 4 2 37-7 30 34
4. ACS FC Academica Clinceni 16 8 5 3 25-19 6 29
5. CS Afumaţi 16 8 3 5 18-13 5 27
6. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 16 7 4 5 32-26 6 25
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 16 7 3 6 20-20 0 24
8. Fotbal Club Argeş 16 5 7 4 17-12 5 22
9. CS Mioveni 16 6 4 6 23-22 1 22
10. CS Sportul Snagov SA 16 6 4 6 12-11 1 22
11. AFC Ripensia Timișoara 16 5 5 6 35-20 15 20
12. FC Metaloglobus Bucureşti 16 5 4 7 17-21 -4 19
13. AFC UTA Arad 16 4 6 6 19-19 0 18
14. ACS Dacia Unirea Brăila 16 4 5 7 35-32 3 17
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 16 3 7 6 21-23 -2 16
16. CS Luceafărul Oradea 16 4 4 8 23-28 -5 16
17. CS Baloteşti 16 3 5 8 19-31 -12 14
18. CS Ştiinţa Miroslava 16 3 3 10 15-43 -28 12
19. ACS Foresta Suceava 16 3 2 11 11-57 -46 11
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 16 5 2 9 14-26 -12 9
Soluţie implementată de Tremend