ETAPE
 
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 15

Nov 4, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 2 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Mioveni 0 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Baloteşti 1 - 0 Fotbal Club Argeş Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 0 ACS Dacia Unirea Brăila Info
Nov 4, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 1 AFC Ripensia Timișoara Info
Nov 4, 2017 11:00 AFC UTA Arad 2 - 3 CS Luceafărul Oradea Info
Nov 4, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0 - 1 ACS Foresta Suceava Info
Nov 4, 2017 12:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3 - 0 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Nov 4, 2017 14:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Nov 5, 2017 11:30 AFC Hermannstadt 0 - 0 AFC Chindia Târgovişte Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 15

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 15

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 15 11 2 2 30-11 19 35
2. AFC Hermannstadt 15 10 4 1 24-9 15 34
3. AFC Chindia Târgovişte 15 9 4 2 33-6 27 31
4. CS Afumaţi 15 8 3 4 17-11 6 27
5. ACS FC Academica Clinceni 15 7 5 3 22-18 4 26
6. ACS ASU Politehnica Timișoara 15 7 2 6 18-18 0 23
7. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 15 6 4 5 28-24 4 22
8. CS Mioveni 15 6 4 5 22-19 3 22
9. AFC Ripensia Timișoara 15 5 4 6 34-19 15 19
10. Fotbal Club Argeş 15 4 7 4 15-11 4 19
11. CS Sportul Snagov SA 15 5 4 6 11-11 0 19
12. FC Metaloglobus Bucureşti 15 5 4 6 17-18 -1 19
13. AFC UTA Arad 15 4 5 6 18-18 0 17
14. ACS Dacia Unirea Brăila 15 4 4 7 34-31 3 16
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 15 3 7 5 20-20 0 16
16. CS Baloteşti 15 3 5 7 18-27 -9 14
17. CS Luceafărul Oradea 15 3 4 8 20-27 -7 13
18. CS Ştiinţa Miroslava 15 3 3 9 15-42 -27 12
19. ACS Foresta Suceava 15 3 1 11 9-55 -46 10
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 15 5 2 8 12-22 -10 9
Soluţie implementată de Tremend