ETAPE
 
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 14

Oct 28, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 1 - 0 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Oct 28, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 1 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Oct 28, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 2 - 3 AFC UTA Arad Info
Oct 28, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 2 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Oct 28, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 0 - 0 ACS FC Academica Clinceni Info
Oct 28, 2017 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 0 - 1 CS Afumaţi Info
Oct 28, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 2 - 2 CS Baloteşti Info
Oct 28, 2017 12:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Oct 28, 2017 16:00 Fotbal Club Argeş 0 - 0 AFC Hermannstadt Info
Oct 29, 2017 15:00 AFC Chindia Târgovişte 3 - 0 CS Mioveni Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 14

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 14

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 14 10 3 1 24-9 15 33
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 14 10 2 2 27-11 16 32
3. AFC Chindia Târgovişte 14 9 3 2 33-6 27 30
4. CS Afumaţi 14 7 3 4 15-11 4 24
5. ACS FC Academica Clinceni 14 6 5 3 20-17 3 23
6. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 14 6 4 4 28-21 7 22
7. CS Mioveni 14 6 4 4 22-18 4 22
8. ACS ASU Politehnica Timișoara 14 6 2 6 17-18 -1 20
9. Fotbal Club Argeş 14 4 7 3 15-10 5 19
10. CS Sportul Snagov SA 14 5 4 5 10-9 1 19
11. AFC Ripensia Timișoara 14 5 3 6 33-18 15 18
12. AFC UTA Arad 14 4 5 5 16-15 1 17
13. ACS Dacia Unirea Brăila 14 4 4 6 34-29 5 16
14. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 14 3 7 4 20-19 1 16
15. FC Metaloglobus Bucureşti 14 4 4 6 16-18 -2 16
16. CS Ştiinţa Miroslava 14 3 3 8 15-41 -26 12
17. CS Baloteşti 14 2 5 7 17-27 -10 11
18. CS Luceafărul Oradea 14 2 4 8 17-25 -8 10
19. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 14 5 1 8 11-21 -10 8
20. ACS Foresta Suceava 14 2 1 11 8-55 -47 7
Soluţie implementată de Tremend