ETAPE
 
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 13

Oct 21, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 2 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Oct 21, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 0 - 2 AFC Chindia Târgovişte Info
Oct 21, 2017 11:00 CS Baloteşti 2 - 6 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Oct 21, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 0 AFC Ripensia Timișoara Info
Oct 21, 2017 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 1 - 0 CS Luceafărul Oradea Info
Oct 21, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 2 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Oct 21, 2017 11:00 AFC UTA Arad 3 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Oct 21, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Oct 21, 2017 16:00 CS Mioveni 0 - 0 Fotbal Club Argeş Info
Oct 22, 2017 11:30 AFC Hermannstadt 3 - 2 ACS Dacia Unirea Brăila Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 13

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 13

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 13 10 2 1 24-9 15 32
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 13 10 1 2 26-10 16 31
3. AFC Chindia Târgovişte 13 8 3 2 30-6 24 27
4. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 13 6 4 3 28-20 8 22
5. CS Mioveni 13 6 4 3 22-15 7 22
6. ACS FC Academica Clinceni 13 6 4 3 20-17 3 22
7. CS Afumaţi 13 6 3 4 14-11 3 21
8. ACS ASU Politehnica Timișoara 13 6 2 5 17-17 0 20
9. Fotbal Club Argeş 13 4 6 3 15-10 5 18
10. AFC Ripensia Timișoara 13 5 2 6 32-17 15 17
11. CS Sportul Snagov SA 13 4 4 5 9-9 0 16
12. ACS Dacia Unirea Brăila 13 4 3 6 32-27 5 15
13. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 13 3 6 4 19-18 1 15
14. FC Metaloglobus Bucureşti 13 4 3 6 16-18 -2 15
15. AFC UTA Arad 13 3 5 5 13-13 0 14
16. CS Ştiinţa Miroslava 13 3 2 8 14-40 -26 11
17. CS Baloteşti 13 2 4 7 15-25 -10 10
18. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 13 5 1 7 10-19 -9 8
19. CS Luceafărul Oradea 13 1 4 8 15-24 -9 7
20. ACS Foresta Suceava 13 2 1 10 6-52 -46 7
Soluţie implementată de Tremend