ETAPE
 
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 13

Oct 21, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 2 - 1 CS Sportul Snagov SA Info
Oct 21, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 0 - 2 AFC Chindia Târgovişte Info
Oct 21, 2017 11:00 CS Baloteşti 2 - 6 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Oct 21, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 0 AFC Ripensia Timișoara Info
Oct 21, 2017 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 1 - 0 CS Luceafărul Oradea Info
Oct 21, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 2 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Oct 21, 2017 11:00 AFC UTA Arad 3 - 0 CS Ştiinţa Miroslava Info
Oct 21, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Oct 21, 2017 16:00 CS Mioveni 0 - 0 Fotbal Club Argeş Info
Oct 22, 2017 11:30 AFC Hermannstadt 3 - 2 ACS Dacia Unirea Brăila Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 13

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 13

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 13 10 2 1 24-9 15 32
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 13 10 1 2 26-10 16 31
3. AFC Chindia Târgovişte 13 8 3 2 30-6 24 27
4. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 13 6 4 3 28-20 8 22
5. CS Mioveni 13 6 4 3 22-15 7 22
6. ACS FC Academica Clinceni 13 6 4 3 20-17 3 22
7. CS Afumaţi 13 6 3 4 14-11 3 21
8. Fotbal Club Argeş 13 4 6 3 15-10 5 18
9. AFC Ripensia Timișoara 13 5 2 6 32-17 15 17
10. ACS ASU Politehnica Timișoara 13 6 2 5 17-17 0 17
11. CS Sportul Snagov SA 13 4 4 5 9-9 0 16
12. ACS Dacia Unirea Brăila 13 4 3 6 32-27 5 15
13. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 13 3 6 4 19-18 1 15
14. FC Metaloglobus Bucureşti 13 4 3 6 16-18 -2 15
15. AFC UTA Arad 13 3 5 5 13-13 0 14
16. CS Ştiinţa Miroslava 13 3 2 8 14-40 -26 11
17. CS Baloteşti 13 2 4 7 15-25 -10 10
18. CS Luceafărul Oradea 13 1 4 8 15-24 -9 7
19. ACS Foresta Suceava 13 2 1 10 6-52 -46 7
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 13 5 1 7 10-19 -9 -54
Soluţie implementată de Tremend