ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 6

Sep 1, 2017 18:30 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 2 - 1 ACS Dacia Unirea Brăila Info
Sep 2, 2017 11:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 0 - 2 CS Afumaţi Info
Sep 2, 2017 11:00 AFC UTA Arad 2 - 2 CS Baloteşti Info
Sep 2, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 0 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Sep 2, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 1 - 2 ACS FC Academica Clinceni Info
Sep 2, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 1 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Sep 2, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 2 - 1 AFC Chindia Târgovişte Info
Sep 2, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 1 Fotbal Club Argeş Info
Sep 2, 2017 17:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 1 - 0 CS Mioveni Info
Sep 3, 2017 12:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 3 AFC Hermannstadt Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 70 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018, 21.02.2018, 28.02.2018, 7.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 28.03.2018, 11.04.2018 şi 25.04.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018, 09.05.2018 şi 16.05.2018
* AFC ASA 2013 Târgu Mureş a fost dezafiliată de drept prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 28.02.2018
* ASU Poli Timişoara a fost sancţionată cu scăderea a 3 puncte din clasament prin decizia Comisiei de Disciplină din 09.05.2018
Clasament Etapa 6

Clasament Etapa 38

Clasament Etapa 6

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 6 5 0 1 11-4 7 15
2. AFC Ripensia Timișoara 6 4 2 0 26-6 20 14
3. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 6 4 1 1 16-8 8 13
4. Fotbal Club Argeş 6 3 2 1 10-3 7 11
5. AFC Chindia Târgovişte 6 3 1 2 21-6 15 10
6. ACS FC Academica Clinceni 6 3 1 2 11-10 1 10
7. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 6 3 1 2 7-8 -1 10
8. AFC UTA Arad 6 2 3 1 7-5 2 9
9. ACS ASU Politehnica Timișoara 6 4 0 2 9-9 0 9
10. ACS Dacia Unirea Brăila 6 2 2 2 22-15 7 8
11. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 6 2 2 2 12-10 2 8
12. CS Mioveni 6 2 2 2 9-7 2 8
13. CS Sportul Snagov SA 6 2 2 2 5-5 0 8
14. FC Metaloglobus Bucureşti 6 1 2 3 6-7 -1 5
15. CS Baloteşti 6 1 2 3 5-8 -3 5
16. CS Luceafărul Oradea 6 1 1 4 9-14 -5 4
17. CS Afumaţi 6 1 1 4 2-8 -6 4
18. CS Ştiinţa Miroslava 6 1 1 4 8-21 -13 4
19. ACS Foresta Suceava 6 0 1 5 2-40 -38 1
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 6 2 1 3 4-8 -4 -63
Soluţie implementată de Tremend