Liga 2 - Meciurile Etapei 20
Mar 20, 2021 11:00 | CSM Slatina | 0 - 1 | AFC Ripensia Timișoara | |
Mar 20, 2021 11:00 | ACS Fotbal Comuna Recea | 6 - 0 | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | |
Mar 20, 2021 11:00 | CS Aerostar Bacău | 0 - 1 | CS Concordia Chiajna | |
Mar 20, 2021 11:00 | ACS ASU Politehnica Timișoara | AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele | ||
Mar 20, 2021 11:00 | SCM Gloria Buzău | 1 - 1 | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | |
Mar 20, 2021 11:00 | AFC Unirea 04 Slobozia | 0 - 1 | FC Metaloglobus Bucureşti | |
Mar 20, 2021 12:30 | FC Petrolul Ploieşti | 0 - 1 | CS Mioveni | |
Mar 21, 2021 19:00 | Fotbal Club Rapid | 4 - 0 | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | |
Mar 22, 2021 19:30 | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 0 - 0 | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | |
Mar 23, 2021 19:30 | U Craiova 1948 SA | 0 - 0 | AFC Farul Constanţa |
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Loc | Echipa | M | V | E | I | Gol | +/- | Pct |
1. | U Craiova 1948 SA | 18 | 8 | 8 | 2 | 28-15 | 13 | 32 |
2. | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 18 | 10 | 2 | 6 | 31-25 | 6 | 32 |
3. | AFC Farul Constanţa | 19 | 9 | 5 | 5 | 24-18 | 6 | 32 |
4. | ACS ASU Politehnica Timișoara | 18 | 8 | 8 | 2 | 18-12 | 6 | 32 |
5. | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 18 | 9 | 4 | 5 | 23-21 | 2 | 31 |
6. | FC Metaloglobus Bucureşti | 18 | 9 | 3 | 6 | 23-11 | 12 | 30 |
7. | CS Mioveni | 18 | 8 | 6 | 4 | 18-10 | 8 | 30 |
8. | Fotbal Club Rapid | 18 | 9 | 3 | 6 | 29-26 | 3 | 30 |
9. | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 18 | 8 | 5 | 5 | 22-15 | 7 | 29 |
10. | AS FC Universitatea Cluj | 18 | 9 | 2 | 7 | 19-17 | 2 | 29 |
11. | FC Petrolul Ploieşti | 18 | 8 | 4 | 6 | 28-15 | 13 | 28 |
12. | SCM Gloria Buzău | 19 | 6 | 8 | 5 | 21-20 | 1 | 26 |
13. | ACS Fotbal Comuna Recea | 18 | 6 | 4 | 8 | 29-29 | 0 | 22 |
14. | CS Concordia Chiajna | 18 | 5 | 6 | 7 | 19-18 | 1 | 21 |
15. | AFC Ripensia Timișoara | 18 | 6 | 3 | 9 | 15-30 | -15 | 21 |
16. | AFC Unirea 04 Slobozia | 18 | 5 | 4 | 9 | 15-25 | -10 | 19 |
17. | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | 18 | 5 | 4 | 9 | 10-24 | -14 | 19 |
18. | CSM Slatina | 18 | 4 | 3 | 11 | 17-24 | -7 | 15 |
19. | CS Aerostar Bacău | 18 | 2 | 4 | 12 | 18-32 | -14 | 10 |
20. | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | 18 | 2 | 4 | 12 | 17-37 | -20 | 10 |