Liga 2 - Meciurile Etapei 18
Mar 6, 2021 11:00 | CSM Slatina | 1 - 1 | AFC Farul Constanţa | |
Mar 6, 2021 11:00 | FC Petrolul Ploieşti | AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele | ||
Mar 6, 2021 11:00 | CS Aerostar Bacău | 1 - 1 | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | |
Mar 6, 2021 11:00 | SCM Gloria Buzău | 2 - 0 | AFC Unirea 04 Slobozia | |
Mar 6, 2021 12:00 | Fotbal Club Rapid | 1 - 3 | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | |
Mar 7, 2021 11:00 | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 2 - 2 | AFC Ripensia Timișoara | |
Mar 7, 2021 11:00 | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 2 - 1 | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | |
Mar 7, 2021 13:00 | ACS ASU Politehnica Timișoara | 1 - 0 | FC Metaloglobus Bucureşti | |
Mar 8, 2021 15:30 | ACS Fotbal Comuna Recea | 1 - 0 | AS FC Universitatea Cluj | |
Mar 9, 2021 19:00 | U Craiova 1948 SA | 1 - 2 | CS Mioveni |
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Loc | Echipa | M | V | E | I | Gol | +/- | Pct |
1. | U Craiova 1948 SA | 16 | 8 | 7 | 1 | 28-14 | 14 | 31 |
2. | ACS ASU Politehnica Timișoara | 17 | 8 | 7 | 2 | 17-11 | 6 | 31 |
3. | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-14 | 8 | 28 |
4. | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 16 | 8 | 4 | 4 | 22-17 | 5 | 28 |
5. | AFC Farul Constanţa | 17 | 8 | 4 | 5 | 21-16 | 5 | 28 |
6. | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 16 | 9 | 1 | 6 | 29-25 | 4 | 28 |
7. | FC Petrolul Ploieşti | 16 | 8 | 3 | 5 | 28-14 | 14 | 27 |
8. | CS Mioveni | 17 | 7 | 6 | 4 | 17-10 | 7 | 27 |
9. | Fotbal Club Rapid | 16 | 8 | 3 | 5 | 24-24 | 0 | 27 |
10. | AS FC Universitatea Cluj | 17 | 8 | 2 | 7 | 18-17 | 1 | 26 |
11. | SCM Gloria Buzău | 17 | 6 | 7 | 4 | 19-14 | 5 | 25 |
12. | FC Metaloglobus Bucureşti | 16 | 7 | 3 | 6 | 17-10 | 7 | 24 |
13. | ACS Fotbal Comuna Recea | 16 | 5 | 4 | 7 | 21-26 | -5 | 19 |
14. | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | 16 | 5 | 3 | 8 | 9-17 | -8 | 18 |
15. | AFC Ripensia Timișoara | 16 | 5 | 3 | 8 | 14-28 | -14 | 18 |
16. | CS Concordia Chiajna | 16 | 4 | 5 | 7 | 18-18 | 0 | 17 |
17. | AFC Unirea 04 Slobozia | 16 | 4 | 4 | 8 | 13-23 | -10 | 16 |
18. | CSM Slatina | 16 | 4 | 2 | 10 | 16-22 | -6 | 14 |
19. | CS Aerostar Bacău | 17 | 2 | 4 | 11 | 18-31 | -13 | 10 |
20. | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | 16 | 2 | 2 | 12 | 15-35 | -20 | 8 |