Liga 2 - Meciurile Etapei 16
Feb 18, 2021 15:00 | ACS ASU Politehnica Timișoara | 2 - 0 | SCM Gloria Buzău | |
Feb 18, 2021 17:00 | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 1 - 2 | AS FC Universitatea Cluj | |
Feb 20, 2021 11:00 | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 2 - 0 | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | |
Feb 20, 2021 11:00 | CSM Slatina | 0 - 1 | CS Mioveni | |
Feb 20, 2021 11:00 | ACS Fotbal Comuna Recea | 0 - 0 | CS Concordia Chiajna | |
Feb 20, 2021 11:00 | U Craiova 1948 SA | AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele | ||
Feb 20, 2021 11:00 | CS Aerostar Bacău | 0 - 2 | AFC Unirea 04 Slobozia | |
Feb 20, 2021 12:30 | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 1 - 1 | AFC Farul Constanţa | |
Feb 21, 2021 11:00 | Fotbal Club Rapid | 2 - 2 | AFC Ripensia Timișoara | |
Feb 23, 2021 19:00 | FC Petrolul Ploieşti | 1 - 0 | FC Metaloglobus Bucureşti |
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Loc | Echipa | M | V | E | I | Gol | +/- | Pct |
1. | U Craiova 1948 SA | 14 | 8 | 6 | 0 | 27-12 | 15 | 30 |
2. | ACS ASU Politehnica Timișoara | 15 | 7 | 6 | 2 | 16-11 | 5 | 27 |
3. | Fotbal Club Rapid | 14 | 8 | 2 | 4 | 23-21 | 2 | 26 |
4. | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 14 | 8 | 1 | 5 | 27-23 | 4 | 25 |
5. | FC Petrolul Ploieşti | 15 | 7 | 3 | 5 | 24-14 | 10 | 24 |
6. | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 14 | 7 | 3 | 4 | 18-12 | 6 | 24 |
7. | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 14 | 7 | 3 | 4 | 19-15 | 4 | 24 |
8. | AFC Farul Constanţa | 15 | 7 | 3 | 5 | 19-15 | 4 | 24 |
9. | CS Mioveni | 15 | 6 | 5 | 4 | 14-8 | 6 | 23 |
10. | AS FC Universitatea Cluj | 15 | 7 | 2 | 6 | 16-15 | 1 | 23 |
11. | FC Metaloglobus Bucureşti | 14 | 6 | 3 | 5 | 14-9 | 5 | 21 |
12. | SCM Gloria Buzău | 15 | 5 | 6 | 4 | 17-14 | 3 | 21 |
13. | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | 14 | 5 | 3 | 6 | 8-14 | -6 | 18 |
14. | CS Concordia Chiajna | 15 | 4 | 4 | 7 | 18-18 | 0 | 16 |
15. | AFC Ripensia Timișoara | 14 | 5 | 1 | 8 | 11-25 | -14 | 16 |
16. | ACS Fotbal Comuna Recea | 14 | 4 | 3 | 7 | 19-25 | -6 | 15 |
17. | AFC Unirea 04 Slobozia | 14 | 4 | 3 | 7 | 13-21 | -8 | 15 |
18. | CSM Slatina | 14 | 4 | 1 | 9 | 14-19 | -5 | 13 |
19. | CS Aerostar Bacău | 15 | 2 | 3 | 10 | 17-27 | -10 | 9 |
20. | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | 14 | 2 | 1 | 11 | 14-30 | -16 | 7 |