Liga 2 - Meciurile Etapei 11
Nov 6, 2020 19:00 | FC Petrolul Ploieşti | 2 - 0 | Fotbal Club Rapid | |
Nov 7, 2020 11:00 | FC Metaloglobus Bucureşti | 1 - 2 | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | |
Nov 7, 2020 11:00 | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | 1 - 2 | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | |
Nov 7, 2020 11:00 | AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | ||
Nov 7, 2020 11:00 | CS Concordia Chiajna | 0 - 1 | AFC Ripensia Timișoara | |
Nov 7, 2020 11:00 | CS Mioveni | 1 - 0 | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | |
Nov 7, 2020 12:00 | ACS ASU Politehnica Timișoara | 0 - 0 | U Craiova 1948 SA | |
Nov 18, 2020 14:00 | SCM Gloria Buzău | 2 - 0 | ACS Fotbal Comuna Recea | |
Nov 18, 2020 14:00 | AFC Unirea 04 Slobozia | 0 - 3 | CSM Slatina | |
Dec 2, 2020 16:45 | AS FC Universitatea Cluj | 0 - 3 | AFC Farul Constanţa |
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Loc | Echipa | M | V | E | I | Gol | +/- | Pct |
1. | U Craiova 1948 SA | 10 | 6 | 4 | 0 | 22-9 | 13 | 22 |
2. | AFC Farul Constanţa | 10 | 6 | 2 | 2 | 16-9 | 7 | 20 |
3. | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 10 | 6 | 2 | 2 | 15-10 | 5 | 20 |
4. | ACS ASU Politehnica Timișoara | 11 | 5 | 5 | 1 | 11-7 | 4 | 20 |
5. | FC Metaloglobus Bucureşti | 10 | 5 | 3 | 2 | 12-6 | 6 | 18 |
6. | SCM Gloria Buzău | 11 | 5 | 3 | 3 | 14-9 | 5 | 18 |
7. | FC Petrolul Ploieşti | 10 | 5 | 2 | 3 | 18-8 | 10 | 17 |
8. | CS Mioveni | 10 | 4 | 4 | 2 | 8-4 | 4 | 16 |
9. | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 10 | 5 | 1 | 4 | 19-17 | 2 | 16 |
10. | Fotbal Club Rapid | 9 | 5 | 0 | 4 | 14-16 | -2 | 15 |
11. | AS FC Universitatea Cluj | 10 | 4 | 2 | 4 | 9-9 | 0 | 14 |
12. | AFC Ripensia Timișoara | 9 | 4 | 0 | 5 | 8-17 | -9 | 12 |
13. | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 9 | 3 | 2 | 4 | 10-10 | 0 | 11 |
14. | AFC Unirea 04 Slobozia | 10 | 3 | 2 | 5 | 11-16 | -5 | 11 |
15. | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | 9 | 3 | 2 | 4 | 4-10 | -6 | 11 |
16. | CSM Slatina | 10 | 3 | 1 | 6 | 10-13 | -3 | 10 |
17. | CS Concordia Chiajna | 10 | 2 | 3 | 5 | 13-13 | 0 | 9 |
18. | ACS Fotbal Comuna Recea | 10 | 2 | 2 | 6 | 15-23 | -8 | 8 |
19. | CS Aerostar Bacău | 10 | 1 | 1 | 8 | 8-18 | -10 | 4 |
20. | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | 10 | 1 | 1 | 8 | 7-20 | -13 | 4 |