Liga 2 - Meciurile Etapei 4
Sep 19, 2020 11:00 | CS Concordia Chiajna | 4 - 0 | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | |
Sep 19, 2020 11:00 | CS Mioveni | 0 - 1 | FC Metaloglobus Bucureşti | |
Sep 19, 2020 11:00 | AFC Farul Constanţa | 2 - 2 | SCM Gloria Buzău | |
Sep 19, 2020 11:00 | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | 0 - 0 | ACS ASU Politehnica Timișoara | |
Sep 19, 2020 11:00 | AFC Ripensia Timișoara | 2 - 0 | CS Aerostar Bacău | |
Sep 19, 2020 11:00 | CSM Slatina | 2 - 0 | ACS Fotbal Comuna Recea | |
Sep 19, 2020 14:30 | Fotbal Club Rapid | AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele | ||
Sep 20, 2020 12:30 | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 2 - 4 | U Craiova 1948 SA | |
Sep 21, 2020 18:00 | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 1 - 2 | FC Petrolul Ploieşti | |
Sep 22, 2020 19:00 | AS FC Universitatea Cluj | 3 - 1 | AFC Unirea 04 Slobozia |
* Prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din data de 12 februarie s-a constatat retragerea din competiţie a clubului AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele, acesta fiind sancţionat cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de Asociația Județeană de Fotbal pe teritoriul căreia își are sediul
Loc | Echipa | M | V | E | I | Gol | +/- | Pct |
1. | U Craiova 1948 SA | 4 | 3 | 1 | 0 | 11-5 | 6 | 10 |
2. | FC Petrolul Ploieşti | 4 | 3 | 0 | 1 | 12-3 | 9 | 9 |
3. | Fotbal Club Rapid | 3 | 3 | 0 | 0 | 8-2 | 6 | 9 |
4. | CS Concordia Chiajna | 4 | 2 | 2 | 0 | 9-3 | 6 | 8 |
5. | ACS ASU Politehnica Timișoara | 4 | 2 | 2 | 0 | 3-1 | 2 | 8 |
6. | FC Metaloglobus Bucureşti | 3 | 2 | 1 | 0 | 5-1 | 4 | 7 |
7. | AFC Farul Constanţa | 4 | 2 | 1 | 1 | 6-5 | 1 | 7 |
8. | AFC Dunărea 2005 Călăraşi | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-2 | 3 | 6 |
9. | SCM Gloria Buzău | 4 | 1 | 3 | 0 | 5-4 | 1 | 6 |
10. | AS FC Universitatea Cluj | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-4 | 1 | 6 |
11. | ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-11 | -2 | 6 |
12. | AFK Csikszereda Miercurea Ciuc | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-3 | 0 | 4 |
13. | Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița | 3 | 1 | 1 | 1 | 1-4 | -3 | 4 |
14. | CS Mioveni | 4 | 0 | 3 | 1 | 0-1 | -1 | 3 |
15. | CSM Slatina | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-6 | -3 | 3 |
16. | AFC Ripensia Timișoara | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-9 | -6 | 3 |
17. | AFC Unirea 04 Slobozia | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-6 | -4 | 1 |
18. | CS Aerostar Bacău | 4 | 0 | 0 | 4 | 0-5 | -5 | 0 |
19. | ACS Fotbal Comuna Recea | 4 | 0 | 0 | 4 | 3-10 | -7 | 0 |
20. | CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-9 | -8 | 0 |