ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga 2 - Meciurile Etapei 1

Dec 5, 2020 11:00 SCM Gloria Buzău 1 - 1 CS Aerostar Bacău Info
Dec 5, 2020 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2 - 3 U Craiova 1948 SA Info
Dec 5, 2020 11:00 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1 - 1 ACS Fotbal Comuna Recea Info
Dec 5, 2020 11:00 CS Concordia Chiajna 3 - 2 CSM Slatina Info
Dec 5, 2020 11:00 AFC Farul Constanţa 0 - 2 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Info
Dec 5, 2020 11:00 Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 2 - 0 AFC Ripensia Timișoara Info
Dec 5, 2020 12:00 AFC Unirea 04 Slobozia 0 - 3 FC Petrolul Ploieşti Info
Dec 6, 2020 11:00 CS Mioveni 1 - 2 ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu Info
Dec 6, 2020 13:30 ACS ASU Politehnica Timișoara 0 - 2 Fotbal Club Rapid Info
Dec 8, 2020 16:45 AS FC Universitatea Cluj 2 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
Clasament Etapa 1

Clasament Etapa 15

Clasament Etapa 1

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. U Craiova 1948 SA 14 8 6 0 27-12 15 30
2. ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 14 8 2 4 26-21 5 26
3. Fotbal Club Rapid 14 8 2 4 22-20 2 26
4. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 14 7 3 4 19-15 4 24
5. ACS ASU Politehnica Timișoara 14 6 6 2 14-11 3 24
6. AS FC Universitatea Cluj 14 7 2 5 18-12 6 23
7. FC Metaloglobus Bucureşti 14 6 4 4 16-10 6 22
8. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 14 6 4 4 16-12 4 22
9. FC Petrolul Ploieşti 14 6 3 5 23-14 9 21
10. SCM Gloria Buzău 14 5 6 3 17-12 5 21
11. CS Mioveni 15 5 6 4 13-8 5 21
12. AFC Farul Constanţa 14 6 2 6 15-16 -1 20
13. AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 15 4 7 4 23-19 4 19
14. Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 14 5 3 6 9-16 -7 18
15. AFC Ripensia Timișoara 14 6 0 8 13-25 -12 18
16. CSM Slatina 14 5 1 8 16-19 -3 16
17. CS Concordia Chiajna 15 4 3 8 20-21 -1 15
18. ACS Fotbal Comuna Recea 14 4 3 7 20-26 -6 15
19. AFC Unirea 04 Slobozia 14 4 3 7 12-21 -9 15
20. CS Aerostar Bacău 14 2 3 9 17-25 -8 9
21. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 15 2 1 12 14-35 -21 7
Soluţie implementată de Tremend