ETAPE
 
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 18

Nov 18, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 2 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Nov 18, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 1 CS Ştiinţa Miroslava Info
Nov 18, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 0 - 2 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Nov 18, 2017 11:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 4 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Nov 18, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 3 - 4 AFC UTA Arad Info
Nov 18, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 0 - 3 CS Afumaţi Info
Nov 18, 2017 12:00 AFC Chindia Târgovişte 2 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Nov 18, 2017 13:00 Fotbal Club Argeş 2 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Nov 19, 2017 14:00 ACS FC Academica Clinceni 5 - 2 CS Baloteşti Info
Nov 20, 2017 18:00 CS Mioveni 1 - 1 AFC Hermannstadt Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu 52 de puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017, 06.12.2017, 13.12.2017, 17.01.2018, 23.01.2018, 30.01.2018, 07.02.2018, 14.02.2018 şi 21.02.2018
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 30.01.2018
Clasament Etapa 18

Clasament Etapa 22

Clasament Etapa 18

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 18 12 5 1 30-10 20 41
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 18 12 4 2 35-15 20 40
3. AFC Chindia Târgovişte 18 10 6 2 39-9 30 36
4. ACS FC Academica Clinceni 18 9 5 4 30-23 7 32
5. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 18 9 4 5 38-28 10 31
6. CS Afumaţi 18 9 4 5 21-13 8 31
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 18 9 3 6 24-20 4 30
8. CS Sportul Snagov SA 18 7 5 6 16-13 3 26
9. Fotbal Club Argeş 18 6 7 5 20-15 5 25
10. CS Mioveni 18 6 6 6 26-25 1 24
11. AFC Ripensia Timișoara 18 5 6 7 36-23 13 21
12. AFC UTA Arad 18 5 6 7 24-24 0 21
13. FC Metaloglobus Bucureşti 18 5 4 9 17-26 -9 19
14. ACS Dacia Unirea Brăila 18 4 5 9 40-39 1 17
15. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 18 3 8 7 23-28 -5 17
16. CS Luceafărul Oradea 18 4 5 9 24-31 -7 17
17. CS Baloteşti 18 4 5 9 23-36 -13 17
18. ACS Foresta Suceava 18 4 2 12 12-59 -47 14
19. CS Ştiinţa Miroslava 18 3 4 11 16-45 -29 13
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 18 6 2 10 18-30 -12 -32
Soluţie implementată de Tremend