ETAPE
 
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 12

Oct 14, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 0 - 0 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Oct 14, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 2 - 1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Oct 14, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 0 - 2 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Oct 14, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 2 CS Afumaţi Info
Oct 14, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 1 - 2 CS Baloteşti Info
Oct 14, 2017 11:00 ACS Dacia Unirea Brăila 2 - 2 CS Mioveni Info
Oct 14, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Oct 14, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 3 - 0 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Oct 15, 2017 15:30 ACS ASU Politehnica Timișoara 2 - 1 AFC UTA Arad Info
Oct 17, 2017 19:30 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 2 - 2 AFC Hermannstadt Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 12

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 12

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 12 9 2 1 21-7 14 29
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 12 9 1 2 25-10 15 28
3. AFC Chindia Târgovişte 12 7 3 2 28-6 22 24
4. ACS FC Academica Clinceni 12 6 4 2 20-15 5 22
5. CS Mioveni 12 6 3 3 22-15 7 21
6. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 12 5 4 3 22-18 4 19
7. ACS ASU Politehnica Timișoara 12 6 1 5 16-16 0 19
8. CS Afumaţi 12 5 3 4 12-11 1 18
9. AFC Ripensia Timișoara 12 5 2 5 32-15 17 17
10. Fotbal Club Argeş 12 4 5 3 15-10 5 17
11. CS Sportul Snagov SA 12 4 4 4 8-7 1 16
12. ACS Dacia Unirea Brăila 12 4 3 5 30-24 6 15
13. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 12 3 5 4 18-17 1 14
14. FC Metaloglobus Bucureşti 12 3 3 6 14-17 -3 12
15. AFC UTA Arad 12 2 5 5 10-13 -3 11
16. CS Ştiinţa Miroslava 12 3 2 7 14-37 -23 11
17. CS Baloteşti 12 2 4 6 13-19 -6 10
18. CS Luceafărul Oradea 12 1 4 7 15-23 -8 7
19. ACS Foresta Suceava 12 2 1 9 6-50 -44 7
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 12 4 1 7 8-19 -11 5
Soluţie implementată de Tremend