ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 9

Sep 23, 2017 11:00 Fotbal Club Argeş 1 - 0 CS Sportul Snagov SA Info
Sep 23, 2017 11:00 FC Metaloglobus Bucureşti 4 - 0 AFC ASA 2013 Târgu Mureş Info
Sep 23, 2017 11:00 ACS FC Academica Clinceni 2 - 1 AFC Ripensia Timișoara Info
Sep 23, 2017 11:00 CS Mioveni 3 - 2 CS Luceafărul Oradea Info
Sep 23, 2017 11:00 AFC Hermannstadt 2 - 0 ACS Foresta Suceava Info
Sep 23, 2017 11:00 CS Baloteşti 1 - 2 CS Ştiinţa Miroslava Info
Sep 23, 2017 11:00 CS Afumaţi 2 - 1 ACS ASU Politehnica Timișoara Info
Sep 23, 2017 11:00 AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3 - 1 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu Info
Sep 23, 2017 12:00 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 1 - 0 AFC UTA Arad Info
Sep 24, 2017 11:00 AFC Chindia Târgovişte 2 - 0 ACS Dacia Unirea Brăila Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 9

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 9

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 9 8 0 1 17-5 12 24
2. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 9 6 1 2 16-10 6 19
3. AFC Ripensia Timișoara 9 5 2 2 31-10 21 17
4. AFC Chindia Târgovişte 9 5 2 2 24-6 18 17
5. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 9 5 2 2 18-13 5 17
6. ACS FC Academica Clinceni 9 5 2 2 16-12 4 17
7. CS Mioveni 9 4 2 3 17-12 5 14
8. Fotbal Club Argeş 9 4 2 3 13-8 5 14
9. CS Sportul Snagov SA 9 4 2 3 8-6 2 14
10. ACS ASU Politehnica Timișoara 9 4 1 4 12-14 -2 13
11. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 9 3 3 3 16-14 2 12
12. ACS Dacia Unirea Brăila 9 3 2 4 25-19 6 11
13. FC Metaloglobus Bucureşti 9 3 2 4 12-11 1 11
14. CS Afumaţi 9 3 2 4 7-10 -3 11
15. AFC UTA Arad 9 2 3 4 7-9 -2 9
16. CS Ştiinţa Miroslava 9 2 1 6 12-30 -18 7
17. CS Baloteşti 9 1 3 5 8-14 -6 6
18. CS Luceafărul Oradea 9 1 2 6 12-19 -7 5
19. ACS Foresta Suceava 9 1 1 7 4-44 -40 4
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 9 3 1 5 6-15 -9 2
Soluţie implementată de Tremend