ETAPE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 8

Sep 16, 2017 11:00 CS Sportul Snagov SA 2 - 0 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare Info
Sep 16, 2017 11:00 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 1 - 1 CS Afumaţi Info
Sep 16, 2017 11:00 CS Ştiinţa Miroslava 1 - 3 AFC Hermannstadt Info
Sep 16, 2017 11:00 ACS Foresta Suceava 2 - 0 CS Mioveni Info
Sep 16, 2017 11:00 CS Luceafărul Oradea 1 - 1 ACS FC Academica Clinceni Info
Sep 16, 2017 11:00 AFC Ripensia Timișoara 4 - 1 FC Metaloglobus Bucureşti Info
Sep 16, 2017 12:30 ACS Dacia Unirea Brăila 3 - 1 Fotbal Club Argeş Info
Sep 16, 2017 16:00 ACS ASU Politehnica Timișoara 2 - 2 CS Baloteşti Info
Sep 16, 2017 16:00 AFC UTA Arad 0 - 1 AFC Dunărea 2005 Călăraşi Info
Sep 18, 2017 18:00 AFC ASA 2013 Târgu Mureş 0 - 0 AFC Chindia Târgovişte Info
* Rezultatele meciurilor pot fi modificate prin hotararile Comisiei de Disciplina.
* CS Olimpia 2010 Satu Mare a fost sancţionată cu opt puncte penalizare prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 29.11.2017 şi 06.12.2017
Clasament Etapa 8

Clasament Etapa 21

Clasament Etapa 8

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. AFC Hermannstadt 8 7 0 1 15-5 10 21
2. AFC Ripensia Timișoara 8 5 2 1 30-8 22 17
3. AFC ASA 2013 Târgu Mureş 8 5 2 1 18-9 9 17
4. AFC Dunărea 2005 Călăraşi 8 5 1 2 13-9 4 16
5. AFC Chindia Târgovişte 8 4 2 2 22-6 16 14
6. ACS FC Academica Clinceni 8 4 2 2 14-11 3 14
7. CS Sportul Snagov SA 8 4 2 2 8-5 3 14
8. ACS ASU Politehnica Timișoara 8 4 1 3 11-12 -1 13
9. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 8 3 3 2 15-11 4 12
10. ACS Dacia Unirea Brăila 8 3 2 3 25-17 8 11
11. CS Mioveni 8 3 2 3 14-10 4 11
12. Fotbal Club Argeş 8 3 2 3 12-8 4 11
13. AFC UTA Arad 8 2 3 3 7-8 -1 9
14. FC Metaloglobus Bucureşti 8 2 2 4 8-11 -3 8
15. CS Afumaţi 8 2 2 4 5-9 -4 8
16. CS Baloteşti 8 1 3 4 7-12 -5 6
17. CS Luceafărul Oradea 8 1 2 5 10-16 -6 5
18. CS Ştiinţa Miroslava 8 1 1 6 10-29 -19 4
19. ACS Foresta Suceava 8 1 1 6 4-42 -38 4
20. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 8 2 1 5 5-15 -10 -1
Soluţie implementată de Tremend